Mała dziewczynka w wielkim świecie
Mój prywatny osobisty blog

DNA wskaże partnera idealnego

Bardzo ciekawy tekst z Dziennika:

DNA wskaże partnera idealnego

Pokaż mi Twój kod genetyczny, a odpowiem Ci, czy Cię pokocham. To właśnie DNA pomoże nam znaleźć idealnego partnera. Wystarczy przyjrzeć się informacjom zapisanym w kodzie genetycznym kandydata. Taką nietypową usługę od kilku dni oferuje firma Scientific Match, czyli – Naukowa Swatka.
Firma obiecuje, że pomoże nam znaleźć partnera, który będzie dla nas atrakcyjny z powodu swojego DNA. Fizyczny pociąg będzie tym większy, im bardziej jego materiał genetyczny będzie się różnić od naszego. Scientific Match zapewnia, że dobrze dobrane pary będą lubiły swój zapach, seks będzie im sprawiał więcej radości, a ich dzieci będą zdrowsze od pociech osób o bardzo podobnym DNA.
Korzystanie przez rok z usług biura będzie kosztować 1995 dolarów. Za tę kwotę otrzymamy zestaw do samodzielnego pobierania materiału genetycznego. Za pomocą załączonej bagietki wystarczy pomasować wewnętrzną ścianę policzka, bagietkę zapakować do sterylnej fiolki, a następnie wysłać na adres biura. Tu do akcji wkroczą pracownicy laboratorium genetycznego, którzy z zebranej próbki wyizolują DNA i przebadają geny odpowiadające za pracę układu odpornościowego klienta.
Cała procedura ma trwać nie więcej niż dwa tygodnie. Wyniki analizy DNA zostaną następnie porównane z innymi, znajdującymi się w bazie biura. Na tej podstawie „swatka” wybierze kandydatów o stosownym materiale genetycznym. „W czasie badań skupiamy się na sześciu miejscach DNA” – wyjaśnia Eric Holzle, inżynier z Scientific Match. „By dwoje ludzi do siebie pasowało, ich DNA musi się różnić we wszystkich tych sześciu punktach”.
Podobnie jak w przypadku innych internetowych serwisów randkowych, klienci Scientific Match mogą umieszczać na stronie firmy swoje fotografie oraz charakterystyki. Choć sam Holzle przyznaje, że nie może nikomu zagwarantować miłości aż po grób, to jego zdaniem dobrani przez firmę ludzie będą odbierać swój zapach jako przyjemny. Na razie z usług Scientific Match mogą korzystać jedynie mieszkańcy amerykańskiego Bostonu i okolic.

Reklamy

Brak odpowiedzi to “DNA wskaże partnera idealnego”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: