Mała dziewczynka w wielkim świecie
Mój prywatny osobisty blog

Czy jesteś kochanką idealną?

I jeszcze raz Dziennik:

Czy jesteś kochanką idealną?
Wiadomo, w życiu nie ma ideałów. Jednak dobrze wiedzieć, jak Twój mężczyzna widzi kobietę swoich marzeń. Może warto się do tego wzorca choć trochę dopasować, by kiedyś usłyszeć: jesteś wspaniałą kochanką?

To tylko „wyobrażenie statystyczne” – opracowane na podstawie badań, wyników terapii, zwierzeń mężczyzn w internecie i korespondencji kierowanej do seksuologów. Wielu Czytelniczkom opisywana kochanka idealna może wydać się nazbyt skupiona na seksie, a za mało dbająca o relacje uczuciowe. Nic na to nie poradzę. Takie są fakty. I tacy są mężczyźni. Należy zdawać sobie sprawę, że dla wielu z nich seksualność ma duży wpływ na ocenę wartości i partnerki, i związku.

Jakie zatem cechy ma idealna kochanka?

Jest zmysłowa, z seksapilem

Mężczyźni mówią o takiej kobiecie, że jest gorąca. Ale nie powinna z tym przesadzać, by nie wzbudzić w partnerze poczucia zagrożenia, że nie będzie w stanie jej zaspokoić. On czuje się komfortowo, gdy jest przekonany, że jego popęd seksualny choć trochę góruje nad jej temperamentem. I gdy wierzy, że to on rozbudził w niej zmysłowość.

Zawsze gotowa

Idealną kochankę cechuje nieustająca gotowość – jest zawsze do dyspozycji mężczyzny. Kiedy tylko przyjdzie mu ochota na seks, ona również powinna tę ochotę odczuwać. Czytelniczki, zaniepokojone takimi oczekiwaniami, uspokajam – populacja mężczyzn z bardzo mocnym popędem płciowym nie jest duża. Przeważnie po kilku latach związku u większości z nich potrzeby maleją.

Czasem sama prowokuje

Wielu mężczyzn marzy o tym, aby partnerka od czasu do czasu sama prowokowała do miłosnych igraszek – z własnej potrzeby, a nie po obejrzeniu filmu ze scenami erotycznymi, po lekturze pikantnych tekstów czy pod wpływem alkoholu. Jednak nie powinna całkowicie przejmować inicjatywy w inspirowaniu zbliżeń, mężczyźni nierzadko źle reagują na taką presję.

Odwzajemnia pieszczoty

Wielu mężczyzn skarży się, że ich partnerki w łóżku są mało aktywne – nie odwzajemniają pieszczot, nie dotykają członka, a w seksie oralnym najchętniej uczestniczą biernie. Znalazło to zresztą potwierdzenie w Raporcie Seksualności Polek z 2005 roku – tylko siedemnaście procent kobiet przyznaje się do podobnej aktywności w łóżku. Idealna kochanka powinna zatem pieścić partnera, pobudzać jego członek (najlepiej oralnie) i przejawiać inwencję w urozmaicaniu pozycji podczas stosunku.

Ustala właściwą kolejność

Idealna kochanka daje odczuć mężczyźnie, że tylko z nim jest jej naprawdę dobrze, że w porównaniu z byłymi partnerami on jest najlepszy, wspaniały i w ogóle naj… Wynikają z tego bardzo praktyczne wnioski – absolutnie nie należy mu mówić, że inni byli lepsi, zwierzać się ze swojej szalenie udanej przeszłości seksualnej, a jeżeli już, bo on domaga się zwierzeń, to lepiej powiedzieć: „to, co było, nie miało większego znaczenia, okazało się życiową pomyłką, dopiero w twoich ramionach poczułam się kobietą spełnioną”. Nie szkodzi, że on niekoniecznie uwierzy, ale słuchanie tego na pewno sprawi mu przyjemność.

Ma orgazmy

To bardzo ważna cecha idealnej kochanki. Fakt, że wiele kobiet osiąga satysfakcję ze współżycia mimo braku orgazmu, nie ma dla mężczyzny dużego znaczenia. Orgazm jest dla niego dowodem, że jego partnerka jest stuprocentową kobietą, a on sprawdził się w roli kochanka. Pojawia się tu pewien delikatny problem. Wiadomo, że wiele kobiet nabyło umiejętność osiągania orgazmu dzięki rozbudzeniu seksualnemu i doświadczeniom z poprzednich związków. Jeżeli kobieta bardzo łatwo dochodzi do szczytowania, zwłaszcza kiedy sama uczy partnera, co powinien w tej sprawie robić, to mężczyzna może być przekonany, że wchodzi na szlak przetarty przez poprzedników, a jego zasługi w tym dziele są niewielkie lub żadne. A to go na pewno nie ucieszy. Bardzo chciałby mieć świadomość, że to z nim ona przeżywa orgazmy najlepsze, najgłębsze, nowe…

Jest wierna

Idealna kochanka nie zdradza, nie myśli o innych mężczyznach, nie prowokuje, nie uwodzi. Psychoanalitycy już dawno stwierdzili, że mężczyzna marzy o kobiecie łączącej w sobie cechy Penelopy (dla innych) i Messaliny (ale tylko w jego łóżku, wyłącznie dla niego i dzięki niemu). Tego typu oczekiwania mają też mężczyźni żyjący

w trójkątach – utajniona przed światem kochanka również ma być jednocześnie Penelopą i Messaliną, czekać na niego cierpliwie, bez buntowania się i okazywania niezadowolenia z tej niezbyt dla niej komfortowej sytuacji.

Zawsze atrakcyjna

Oczekuje się od idealnej kochanki, że zawsze będzie zadbana i atrakcyjna. I tu znów pojawia się pewna subtelność: wiele kobiet dba o wygląd, linię, rodzaj makijażu i ubiór, kierując się własnymi kryteriami, a nie oczekiwaniami partnera. Bardziej liczą się dla nich wytyczne obowiązującej mody i opinie koleżanek. W moim gabinecie nierzadkim gościem jest mężczyzna niezadowolony z tego, że partnerka przebiera miarę w odchudzaniu się i przestaje mu się podobać, ale nie reaguje na jego prośby, by z tym skończyła. Kobieta zazwyczaj odpowiada, że musi wyglądać tak, aby dobrze się z tym czuć. Tymczasem idealna kochanka stara się podobać przede wszystkim swojemu mężczyźnie.

Trafia do serca

Różnie jest to rozumiane przez mężczyzn – idealna kochanka często okazuje czułość, przez co wyzwala u ukochanego ukryte pokłady łagodności i romantyzmu. Potrafi przekonać go, że jest kimś ważnym w jej życiu, najlepszym z jej dotychczasowych mężczyzn, najbardziej kochanym.

Idealna kochanka może być konkubiną, romansem w pracy, marzeniem, tęsknotą, wspomnieniem. Ale większość mężczyzn szuka cech idealnej kobiety w swojej żonie.

Reklamy

Brak odpowiedzi to “Czy jesteś kochanką idealną?”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: