Mała dziewczynka w wielkim świecie
Mój prywatny osobisty blog

Czy jesteś kochankiem idealnym?

A dziś z Dziennika:

Czy jesteś kochankiem idealnym?

Nie mam dobrych wiadomości dla panów. Żeby zasłużyć na miano kochanka doskonałego, trzeba być czułym i pomysłowym w łóżku. Potrafić się wczuć w potrzeby kobiety i znać sposób, by je zaspokoić. Cieszyć się dobrym zdrowiem i sprawnością seksualną. I przede wszystkim adorować wybrankę. Na pocieszenie dodam, że dla pań nieistotny jest rozmiar męskich klejnotów.

Panie mają zdecydowanie większe wymagania i oczekiwania wobec swoich partnerów niż panowie wobec kobiet. Z czego to wynika? Odpowiedź jest prosta: seksualność kobiet jest bardziej złożona, ściślej łączą one seks z uczuciowością, psychika odgrywa w ich życiu erotycznym znacznie ważniejszą rolę niż u mężczyzn. Stąd ich lista wymagań i oczekiwań jest bardziej rozbudowana.

Jakie cechy powinien mieć zatem idealny kochanek? Po moich wieloletnich doświadczeniach jako seksuologa ułożenie takiej listy nie nastręcza kłopotów, bo wiele moich pacjentek powtarza wielokrotnie takie same zarzuty wobec swoich partnerów, którzy ich wyobrażeń ideału nie spełniają. Ważna jest kolejność oczekiwań, zawarta na tej liście. Ta kolejność właśnie pokazuje wyraźnie, jak istotna w sypialni jest dla kobiety sfera psychiczna.

Jest czuły

Kobietom podoba się, kiedy kochanek jest opiekuńczy i czuły zarówno w sytuacjach intymnych, jak i w innych. Powinien się liczyć z nastrojem partnerki i brać pod uwagę jej potrzeby. Wiele kobiet podkreśla, że mężczyźni traktują pieszczoty tylko jako wstęp do stosunku, a im dłużej trwa związek, tym mniej uwagi im poświęcają. Tymczasem dla kobiet pieszczoty są wartością samą w sobie, bardzo cenioną także poza sypialnią.

Potrafi odkryć, czego kobieta potrzebuje

Kobieta oczekuje od partnera umiejętności wczuwania się w jej nastrój i oczekiwania. Doświadczony kochanek umie to poznać po mowie ciała. Niestety, wielu mężczyzn tego nie potrafi. Wolą, by partnerka wyłożyła kawę na ławę, czyli wprost powiedziała, o co jej chodzi. Tymczasem większość kobiet tego nie lubi. Nie chcą prowadzić mężczyzny za rączkę krok po kroku, chcą być uwodzone, i to z fantazją. Kobieta denerwuje się, kiedy partner pobudza ją nie tak, jak ona tego oczekuje. Typowy przykład: wiele pań nie reaguje na pieszczoty piersi, a nawet je to drażni i doprowadza do spadku podniecenia. Tymczasem kochanek traktuje piersi jak uniwersalną strefę erogenną. Kobieta od mężczyzny oczekuje poznania mapy erotycznej jej ciała. On ma być odkrywcą, a nie podążać za przewodnikiem. Problem jest o tyle ważny, że wiele kobiet nie zna własnego potencjału erotycznego i dopiero w ramionach dobrego kochanka odkrywa pełnię swoich możliwości. Niejednokrotnie są tym mile zaskoczone.

Nie myśli tylko o sobie

On nie może być egoistą. Kobieta oczekuje, że kochanek będzie się starał stworzyć przyjemny nastrój, zachęcający do intymnego spotkania, a potem zaspokoi ją, doprowadzając do orgazmu. Tymczasem wielu mężczyzn narzuca partnerce własne upodobania, dąży do uzyskania rozkoszy, a od partnerki oczekuje, że będzie namiętna i zdolna do szczytowania we właściwym – dla niego – momencie. Typowy przykład: niejeden mężczyzna chce doprowadzić partnerkę do orgazmu w trakcie stosunku pochwowego i pomija fakt, że kobiety dochodzą często do niego przez pobudzanie łechtaczki, co panowie uważają wyłącznie za element gry wstępnej i zbyt wcześnie tę pieszczotę przerywają. Skutek jest wtedy oczywisty: fala podniecenia u kobiety opada i chociaż partnerka była już bliska orgazmu, w trakcie stosunku czuje niewiele lub zgoła nic. I on, i ona są rozczarowani.

Lubi seks

Idealny kochanek jest namiętny, zmysłowy, spontaniczny, autentyczny. Seks nie jest dla niego zadaniem do wykonania, a więc dążeniem do wywołania orgazmu u pratnerki, lecz niepowtarzalnym radosnym spotkaniem, w które angażuje się cały i do końca. Kobiety oczekują, że mężczyzna wyrazi to również słowami, będzie potrafił rozmawiać o seksie, o własnych doznaniach, nie będzie milczący i skryty.

Nie ulega monotonii

Kobiety oczekują od kochanka urozmaicania sztuki miłosnej, unikania monotonii i rutyny – ale bez przesady. Nie chcą, by ich stosunek przypominał film pornograficzny, „seksualną siłownię” z mnożeniem technik i pozycji. Elastyczność kochanka ma polegać również na zdolności do różnych zachowań – raz potrafi przeobrazić kochanie się w prawdziwą ucztę erotyczną, a kiedy indziej bedzie zdolny do szybkiego numerka. Podczas jednego spotkania potrafi być namiętny i bardzo czuły, a podczas innego zwierzęco ostry. Ta zmienność ma wiązać się z jednej strony ze zdolnością do odczytywania potrzeb kobiety, a z drugiej – do zaskakiwania pomysłami, ale zawsze w granicach przez nią akceptowanych. Powinien zatem znać te granice. To samo dotyczy pieszczot. Idealny kochanek umie wyczuć, że w tym dniu partnerka oczekuje seksu odświętnego, czegoś specjalnego, a kiedy indziej będzie jej odpowiadał zwyczajny, typowy kontakt.

Ma poczucie humoru

To bardzo ważna zaleta idealnego kochanka. Seks jest dla niego radosnym spotkaniem, w czasie którego potrafi traktować siebie z autoironią, stwarzać atmosferę pogodną i wesołą. Zaprzeczeniem idealnego kochanka jest mężczyzna traktujący sztukę miłosną ze śmiertelną powagą, reagujący ambicjonalnie, traktujący seks jak zadanie, sprawdzian męskości.

Adoruje partnerkę

Wiele kobiet oczekuje tego od idealnego kochanka. Chcą być adorowane niezależnie od wieku partnerów i czasu trwania ich związku. Pragną być traktowane jak kobiety – nie tylko w okresie „tańca godowego” i w dniu Święta Kobiet.

Jest zdrowy i sprawny

To zrozumiałe, że idealny kochanek jest seksualnie sprawny – ma pełne erekcje członka, kontroluje odruch wytrysku, potrafi sterować czasem trwania stosunku. Nie oznacza to jednak, wbrew temu co myśli wielu mężczyzn, że ma być seksualnym robotem. Nawet najlepszemu i w pełni zdrowemu kochankowi może się przytrafić epizodyczny zanik erekcji lub zbyt szybki wytrysk – kobieta jest w stanie to doskonale zrozumieć. Mężczyzna nie musi więc w takiej sytuacji histeryzować albo zamykać się psychicznie.

Czy musi mieć atrakcyjne ciało?

W tym przypadku oczekiwania są zróżnicowane. Część kobiet w modelu idealnego kochanka widzi koniecznie atrakcyjne ciało, wysportowaną sylwetkę, harmonijne proporcje. Dla innych nie ma to większego znaczenia. Potwierdza to chociażby fakt, że sławą wielkich kochanków cieszyli się mężczyźni o aparycji, delikatnie mówiąc, odległej od ideału. Niezależnie od tego wszystkiego – kobiety cenią u mężczyzn higienę.

A co z wielkością przyrodzenia?

Mężczyźni są przekonani, że dla kobiet jest to cecha bardzo ważna, a nawet decydująca. Niektórzy nawet uważają, że to podstawowy atrybut idealnego kochanka. Jednak z deklaracji kobiet wynika, że ta cecha zajmuje odległe miejsce na liście oczekiwań. A wiadomo skądinąd, że wielu słynnych kochanków akurat pod tym względem nie należało do mocarzy.

Reklamy

Komentarze 4 to “Czy jesteś kochankiem idealnym?”

  1. To co mówić kobiecie by się czuła adorowana? Tzn mam na myśli w takim związku już z pewnym stażem – w Men;s health ostatnio widziałem (bo nie czytuje zasadniczo tego pisma), że należy chwalić takie cześci ciała jak dłonie, stopy po łokcie 😉

  2. Ja tam lubię jak chłopak komplementuje wszystkie części mojego ciała… Nawet te, co do których sama mam zastrzeżenia.
    Pozdrawiam!

  3. wynika z tego jasno, ze zasadniczo ma byc jeszcze telepata. ma wszystko wiedziec, po kolorze nieba domyslic sie, czy ona ma ochote na ostry i szybki numerek czy na czuly powolny seks. hmm, ciekawe, wszyscy sie rozpisuja jaki powinien byc facet, jak to powinien sie ‚wczuwac’ w kobiece potrzeby ignorujac fakt, ze mezczyzna wbrew pozorom drogie panie tez ma potrzeby w zwiazku. niestety narzeka sie na mezczyzn, kobiety maja czesto za duzo zahamowan i wine za nie skrycie transferuja na mezczyzne. a to, ze niedostatecznie czuly lub odwrotnie, za malo meski, a to ze za malo sie stara. coz, w oczach kobiet zawsze jest tak, ze to partner jest winny, bo powinien sie domyslic wszystkiego. zahamowania nie pozwalaja powiedziec?

  4. Znam kobiety otwarte i mężczyzn podobnych do Pana powyżej. Spotkanie takiej dwójki przeważnie kończy się tak, iż ona jest emocjonalnie nieszczęśliwa i cierpi, a on dodatkowo bez skrupułów nazywa ją dziwką (co inteligentniejsze okazy używają słowa „nimfomanka”). Nie kompleksy, nie wrodzona wstydliwość, nie wysokie oczekiwania, a żal dupę ściska.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: