Mała dziewczynka w wielkim świecie
Mój prywatny osobisty blog

Prostytucja w Pradze: legalizują i kontrolują

Z WP:

Prostytucja w Pradze: legalizują i kontrolują
Zarząd miejski Pragi ogłosił w czwartek swą „nową strategię ograniczania prostytucji”, która ma polegać na wprowadzeniu nowych reguł prawnych pozwalających na jej legalizację i kontrolowanie.
Od 1 stycznia zniesiono w obrębie stolicy Czech zakaz „odpłatnego świadczenia usług seksualnych”, w tym obowiązujący w Pradze od 1922 roku zakaz prowadzenia domów publicznych.
Zgodnie z projektem ustawy, której autorem jest wiceburmistrz Pragi Rudolf Blażek, prostytutki uzyskają status prawny i będą płaciły podatek od zarobków.
W myśl ustawy, która ma być uchwalona jeszcze w tym roku, ale już obecnie działa na prowizorycznych zasadach, osoby świadczące usługi seksualne będą musiały odbywać okresowe badania lekarskie i spełniać „warunki zdrowotne i wiekowe”.
Od 2004 do końca 2007 r. zarząd miejski Pragi ściągnął 85.740 euro tytułem mandatów za uprawianie prostytucji i rozpowszechnianie pornografii. Uliczne prostytutki zapłaciły w tym czasie w Pradze 37.740 euro mandatów.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Prostytucja w Pradze: legalizują i kontrolują”

  1. Ciekawe kiedy w Polsce skończymy z hipokryzję z znikną „agencje towarzyskie” i powstaną normalne „domy publiczne” albo po prostu „burdele”…

    Pozdrawiam serdecznie!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: