Mała dziewczynka w wielkim świecie
Mój prywatny osobisty blog

Kiedy dziecko przyłapie was na seksie

Tym razem artykuł z pisma Rodzice:

Kiedy dziecko przyłapie was na seksie
Kochacie się namiętnie, zapominając o całym świecie. I nagle kątem oka dostrzegacie w progu smyka, który przygląda się wam zaciekawiony. Co teraz robić?
Kiedy dziecko zawita do waszej sypialni w najmniej oczekiwanym momencie, najlepszym doradcą jest spokój. Z pewnością nie czujecie się komfortowo, ale postarajcie się zachować zimną krew. Przede wszystkim nie krzyczcie: „Wyjdź stąd!”. Taka reakcja przekonałaby malca, że po pierwsze, zrobił coś strasznego, a po drugie to, co robili rodzice, musi być przerażające lub krępujące skoro tak bardzo się zdenerwowali. Dla kilkulatka odgłosy, które dobiegały z sypialni i widok, gdy jedna osoba, np. leży na drugiej, kojarzą się z przemocą. Malec może przestraszyć się, że rodzice się biją, robią sobie krzywdę. Takie myślenie może wpłynąć na to, jak malec będzie podchodził do seksu w przyszłości (czy będzie uważał go za coś złego!). Idealnym rozwiązaniem będzie uśmiech i pytanie: „Obudziłeś się kotku?”. (Postarajcie się też szybko narzucić ubrania na siebie.)
WAŻNE PYTANIA
Gdy już się uspokoicie, pora na wyjaśnienia. Istotne, byście oboje w nich uczestniczyli. (Często tatusiowie uciekają do kuchni, bo nie wiedzą, jak rozmawiać o seksie z takim malcem.) Ale skoro w sypialni byliście oboje, razem stawcie czoła temu trudnemu, ale ważnemu zadaniu. Jak to zrobić? SPRÓBUJCIE WYBADAĆ, co dziecko myśli o waszych łóżkowych wygibasach. Zapytajcie więc maluszka: „Kochanie, kiedy wszedłeś do sypialni, wyglądałeś na zdziwionego. Jak myślisz, co robiliśmy?”. I tu niespodzianka, bo wasz mądry trzylatek może powiedzieć: „Chyba ćwiczyliście”.
TERAZ PORA NA DECYZJE. Jeśli uznacie, że malec jest na to gotowy – wyjaśnijcie, co robiliście. Jeżeli nie dorósł jeszcze do tych informacji, potwierdźcie tę wersję wydarzeń: „Bardzo lubimy z tatą ćwiczyć przed snem”. To powinno uspokoić smyka. Jeśli dziecko nie ma pomysłu, jak właściwie wytłumaczyć to, co widziało, sami musicie mu to wyjaśnić. Zróbcie to delikatnie.
DAWKUJCIE WIEDZĘ jak lekarstwo – powolutku, w ilości dostosowanej do wieku. Możecie powiedzieć mu, np.: „Przytulaliśmy się z mamą”. Jeśli dziecko zapyta, dlaczego byliście nago, możecie wyjaśnić: „Kiedy dorośli ludzie bardzo się kochają, lubią czasem poprzytulać się do siebie na golaska”. I poczekajcie, czy padnie kolejne pytanie. Jeśli tak, poszukajcie na nie łagodnej odpowiedzi, którą dziecko będzie mogło przyjąć bez strachu i wstydu. Jeżeli pytania już się nie pojawią, to znaczy, że taka porcja wiedzy na razie smykowi wystarczy. I jeszcze jedna podpowiedź! Opowiadając o seksie,
MÓWCIE O MIŁOŚCI między dorosłymi – mamą i tatą, mężczyzną i kobietą. Inaczej malec może spróbować przytulanek z koleżanką z przedszkola, kuzynem lub babcią. Przecież bardzo ich kocha, więc czemu się nie poprzytulać…
BEZ ŚWIADKÓW
Jeśli dziecko nakryło was na seksie, ale uspokoiliście je, wyjaśniliście wątpliwości, nic złego się nie stało. Jednak postarajcie się, by nie było więcej takich odwiedzin. Malec nie powinien być świadkiem życia seksualnego rodziców. Takie widoki rozbudzają wyobraźnię erotyczną, tematyka seksu może zacząć go fascynować, a na to jest zdecydowanie za wcześnie. Trudno – skoro macie w domu ciekawskiego smyka, koniec z pełną spontanicznością. Możecie oczywiście całować się i przytulać przy dziecku, ale to jaką preferujecie pozycję, niech zostanie waszą tajemnicą… Takim nieoczekiwanym wizytom zapobiegają najprostsze sposoby – klucz w drzwiach waszej sypialni lub dzwoneczek powieszony na klamce pokoju smyka. A co, jeśli mieszkacie z dzieckiem w jednym pokoju? Zawsze możecie przenieść się z „przytulaniem” do… łazienki.

Reklamy

Brak odpowiedzi to “Kiedy dziecko przyłapie was na seksie”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: