Mała dziewczynka w wielkim świecie
Mój prywatny osobisty blog

Duże piersi, mały mózg

Z Dziennika (choć Licealista pisał o tym już kilka tygodni temu):

Duże piersi, mały mózg

„To, że mam piersi, nie znaczy, że mam dojrzały mózg” – taki napis pojawił się na billboardach w USA przedstawiających nastolatki o buziach dziecka, a ciele dojrzałej kobiety. Kontrowersyjna kampania społeczna ma uświadomić Amerykanom, że przedwczesna dojrzałość seksualna u dziewczynek nie oznacza jednocześnie ich gotowości emocjonalnej i mentalnej do rozpoczęcia życia płciowego.

Z plakatów, do przechodniów, uśmiechają się młodziutkie dziewczynki ubrane w odważne sukienki, które odsłaniają dorodne piersi. W ten sposób organizator kampanii, Family Violence Partnership, organizacja społeczna, która zajmuje się przemocą na tle seksualnym, przestrzega, by nie uprawiać seksu z nastolatką, nawet jeśli wygląda dojrzale. Dzięki tej inicjatywie mężczyźni mają zrozumieć, że traktowanie dziewczynek jak obiektów seksualnych może być przestępstwem. Bo jak przypomina plakat, sypianie z nieletnią podlega pod paragraf i jest traktowane jak gwałt.

Amerykańska kampania „Doesn’t Have the Brain” ma jednak tyle samo zwolenników, co przeciwników. Ci drudzy zarzucają jej, że zanim odbiorca zainteresuje się zamieszczonym na plakacie napisem, skupi się na wyzywającym zdjęciu. Wtedy jego przekaz może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego i zachęcać do seksu z nieletnimi.

Reklamy

Komentarzy 6 to “Duże piersi, mały mózg”

 1. Dokładnie rzecz cytując, na przywołanym zdjęciu jest napisane:

  To, że ona ma ciało, nie oznacza, że ma mózg.

  Nic o dojrzałości. 🙂

 2. To bardzo ciekawe. Szkoda tylko, że takie akcje rzadko kiedy przynoszą spodziewane rezultaty. No, ale może tym razem się uda.

  Pozdrawiam i dziękuję za tego newsa.

 3. @mojblog
  Winnie the Pooh po polsku też został Kubusiem Puchatkiem.
  @przemekzet
  Nigdy nie przynoszą.
  Pozdrawiam!!!

 4. @Mała dziewczynka: Ale nie zmieniło to przekazu. 🙂 A z tym mózgiem to trochę nieciekawie im wyszło. Ja bym się obraził.

 5. @Mała dziewczynka: wolę mieć nadzieję, że choć czasem i choć na jedną osobę wpływają pozytywnie. Dobre i to, prawda? 🙂

 6. @przemekzet
  Jak najbardziej.
  Pozdrawiam!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: