Mała dziewczynka w wielkim świecie
Mój prywatny osobisty blog

Czy zdrada to męska specjalność?

Artykuł z pisma Naj:

Czy zdrada to męska specjalność?

Mówi się, że wszyscy mężczyźni zdradzają, tylko dżentelmeni robią to dyskretnie.

Ty jednak masz nadzieję, że twój partner jest wyjątkiem i nie zawiedzie twojego zaufania. My zaś podpowiadamy, jak tę nadzieję przekształcić w pewność.
Pora odczarować mity na temat niewierności. Po pierwsze, nie ma naukowych dowodów na to, że panowie są ewolucyjnie „zaprogramowani” do zdrady, że muszą rozsiewać jak największą ilość genów i że wierność nie leży w ich naturze. Nie odnaleziono również genu niewierności. A ostatnio nawet psychologowie i seksuolodzy stwierdzili, że kobiety powoli dorównują mężczyznom w tej niezbyt chlubnej dziedzinie. Jednak dla nas i dla panów zdrada ma zupełnie inne znaczenie. Jeśli np. twój małżonek, przyłapany w niedwuznacznej sytuacji, na klęczkach i ze łzami w oczach błaga: „Skarbie, wybacz mi. To był nieznaczący epizod, kocham tylko ciebie” – w większości przypadków mówi prawdę. Dla niego jeden nieumyślny „skok w bok” z kobietą, która mu się tylko fizycznie podoba, nie ma nic wspólnego z wygaśnięciem uczuć do ciebie. Większość mężczyzn nie łączy przygodnego seksu z emocjonalnym zaangażowaniem.

Bez względu na płeć

Nie znaczy to jednak, że kobieta ma popierać takie postępowanie męża. Zdrady w związku pod żadnym względem nie należy tolerować, ale można wiele zrobić, żeby w ogóle się nie przydarzyła. Najpierw zapamiętaj, że zdrada to nie wróg, który czai się za rogiem i atakuje znienacka. To proces, któremu ulega związek za sprawą obojga partnerów. Znak, że w małżeństwie dzieje się coś złego. Pamiętaj również, że bardzo rzadko wina leży wyłącznie po jednej stronie. Ktoś może zawinić bardziej, ale gdyby partnerzy równie mocno dbali o swoją miłość i angażowali się w uatrakcyjnianie wspólnego czasu, nikt nie szukałby pocieszenia w ramionach innych osób. Prawdą jest również to, że kobiety ze względu na swój szósty zmysł – intuicję – dużo szybciej wyczuwają, że w ich małżeństwie dzieje się coś złego. Dlatego też powinnyśmy od razu działać, nie czekając, że to mąż zainicjuje rozmowę. Mężczyźni zwykle bardzo długo uważają, że wszystko jest w porządku i jako ostatni zauważają, że ich związek przeżywa kryzys.

Jak jej uniknąć?

Jeśli chcesz, by twój mężczyzna był ci wierny do grobowej deski, przede wszystkim nie wmawiaj sobie, że w waszym związku problem zdrady na pewno nigdy w życiu się nie pojawi. To bardzo zgubne myślenie, a zamykanie oczu na problem wcale go nie likwiduje. Patrzysz na swojego mężczyznę, który z błogim wyrazem twarzy odpoczywa na kanapie przed telewizorem, i jesteś absolutnie przekonana, że on jest tak zmęczony codziennymi obowiązkami, że o żadnym „skoku w bok” nawet nie pomyśli. A przecież nigdy nie wiadomo, co się stanie, kogo jeszcze w życiu spotka, i czy przypadkiem stabilizacja i rutyna w waszym małżeństwie nie powodują, że mimowolnie ogląda się za innymi kobietami. Pamiętaj, że dookoła nie brakuje amatorek cudzych mężów, które chętnie z nimi flirtują. Dlatego lepiej trzymać rękę na pulsie i dbać o związek. Co to oznacza w praktyce? Przeczytaj nasze sprawdzone sposoby.

8 praktycznych rad, jak ocalić swoje małżeństwo przed pokusą zdrady

1. Doceniaj partnera Pamiętaj, że każdy mężczyzna lubi być chwalony, choćby za to, że pięknie wbił gwóźdź w ścianę, zmył talerz po sobie czy przeczytał dziecku bajkę na dobranoc. Co ci zależy, przecież to nic nie kosztuje.

2. Nie manipuluj seksem To często nasz sposób na uzyskiwanie od męża różnych korzyści. Uważamy, że mężczyzna musi zasłużyć sobie na seks. Jednak jeśli znudzi mu się zasługiwanie, może zauważyć, że miła sąsiadka patrzy na niego przychylnym wzrokiem.

3. Podkreślaj różnice między wami Dzięki temu wciąż będziecie dla siebie atrakcyjni. Poza tym jak najczęściej mów mężowi, jak bardzo go kochasz i cudownie się przy nim czujesz. Nawet jeśli stwierdzi, że „te kobiety są dziwne”, zrozumie, że świat męskich i kobiecych emocji to dwie różne bajki.

4. Dawaj – zamiast oczekiwać Nie wypytuj go na okrągło: „Czy ty mnie jeszcze kochasz?”, bo przecież wiesz, że panowie okazują uczucia za pomocą czynów, a nie słów. Zamiast tego powtarzaj mu, że jest dla ciebie ważny, że jesteś z niego dumna. Jakiś czuły SMS w ciągu dnia albo śmieszny liścik zostawiony na poduszce w sypialni to drobiazgi, które cudownie pielęgnują miłość.

5. W rozmowach nie unikajcie tematu zdrady Jeżeli przydarzyła się ona np. waszym znajomym albo wspólnie obejrzeliście film na ten temat, spróbujcie o tym podyskutować. Nie kryjcie swoich poglądów. Dzięki temu obydwoje będziecie mieli okazję dowiedzieć się, co każde z was myśli na ten temat.

6. Ustalcie własne granice zaufania w związku Dla każdego z was zdradą może być co innego. Na przykład może okazać się, że dla ciebie wypady męża na kawę z koleżanką z pracy czy wieczorne pogaduszki przez telefon ze znajomą z kawalerskich czasów są jawnym naruszeniem waszej intymności, podczas gdy on nie widzi w tym niczego złego. Im wcześniej to ustalicie, tym mniej będzie między wami nieporozumień w tym temacie.

7. Każdego dnia budujcie wzajemne zaufanie Choć wydaje się, że od małego, niewinnego kłamstewka do zdrady naprawdę daleka droga, to jeśli ufacie sobie w podstawowych codziennych sprawach, nie macie przed sobą większych tajemnic – jesteście bardziej odporni na niewierność.

8. Dbaj o równowagę w związku Przekonanie, że facet nie potrafi zapanować nad popędem seksualnym, to mit. Ludzie, którzy zdradzają, często szukają w związkach ,,na boku” tego, czego brakuje im w małżeństwie. Jeśli np. na początku małżeństwa mąż cię utrzymywał, a teraz ty zarabiasz więcej od niego, może okazać się, że on czuje się niepotrzebny. Pomyśl, jaką nową, ważną rolę mógłby przejąć w waszej relacji. Możecie np. ustalić, że zajmie się inwestowaniem oszczędności.
Anna Mróz

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Czy zdrada to męska specjalność?”

  1. Zdrada pojawia się w związku wtedy, kiedy związek zdycha. To nie jest powód do zakończenia związku, to tylko jeden z objawów.

    Czasami zaskakuje mnie, jakich sofizmatów można naczytać się w kolorowych czasopismach.
    Dlaczego ludzie rezygnują z własnych instynktów, tego co podpowiada im rozum i sumienie, na rzecz takich właśnie „prawd wymyślonych”?
    Tyle słów i tyle bzdur, dla nowoczesnej kobiety.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: