Mała dziewczynka w wielkim świecie
Mój prywatny osobisty blog

Można opalać się topless!

Z Dziennika:

Sąd zdecydował: można opalać się topless
Sąd apelacyjny uniewinnił Annę K. – mieszkankę Szczecina, która zasłynęła opalaniem się topless na jednym z kąpielisk. Koleżanka kobiety, Dorota Krzysztofek, która apelacji nie wniosła, zgodnie z przepisami kodeksu karnego również została uniewinniona.
W uzasadnieniu decyzji sąd podkreślił m.in., że fakt, iż kobiety opalały się topless, nie oburzył ani nie zgorszył innych plażowiczów, więc nie był to czyn nieobyczajny czy też wybryk.
Chodzi o wydarzenia z maja ubiegłego roku, kiedy obie szczecinianki zachowały się, zdaniem sądu, „nieobyczajnie” wypoczywając na szczecińskim kąpielisku Arkonka. Opalające się topless panie zwróciły uwagę strażników miejskich, którzy chcieli je ukarać mandatem. Kobiety odmówiły jego przyjęcia, sprawa trafiła do sądu. W listopadzie kobiety zostały ukarane sądową naganą oraz grzywną 230 złotych. Miłośniczki słonecznych kąpieli miały też pokryć koszty sądowe.
Z wyrokiem sądu zgodziła się tylko jedna kobieta – Dorota Krzysztofek, która nie złożyła apelacji. Za to Anna K. nie dała za wygraną. Jej adwokat wystąpił do sądu drugiej instancji z odwołaniem. Anna K. na rozprawie odwoławczej się nie stawiła, bo – jak mówiła – „jest zmęczona całą sprawą”. Sąd uniewinnił obie kobiety, gdyż takie są przepisy kodeksu karnego.
Co ciekawe, gdy w Polsce za opalanie się na plaży sąd karze naganami, to w Australii prawdziwą lawinę protestów wywołała propozycja zabronienia paniom odsłaniania piersi na plażach Sydney. Gromy posypały się na chadeckiego polityka, który pod koniec grudnia zeszłego zaproponował zakaz opalania topless w miejscu, gdzie jest to na porządku dziennym od dziesięcioleci.

Reklamy

Brak odpowiedzi to “Można opalać się topless!”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: