Mała dziewczynka w wielkim świecie
Mój prywatny osobisty blog

14-letnia rozwódka rodem z Izraela

Artykuł z Dziennika:

14-letnia rozwódka rodem z Izraela

Był już 13-letni tatuś, jego niewiele starsza wybranka. A teraz czas na młodociane rozwódki. 14-letnia dziewczynka jest najmłodszą rozwódką w historii Izraela, po tym jak rozeszła się z o 3 lata starszym od niej chłopcem. Młodzi małżonkowie rozstali się na życzenie rodziców chłopaka.

Para pobrała się w tajemnicy przed swoimi rodzicami. Sąd rabinacki uznał ich małżeństwo za zgodne z żydowskim prawem i tradycją. Trzy elementy zawarcia ślubu – ceremonia, zgoda małżonków i skonsumowanie związku zostały spełnione, więc nie było do czego się przyczepić. Wszystko odbyło się bez rabina, ale religia żydowska nie nakłada obowiązku, by uczestniczył on w którejś z trzech uroczystości ślubnych (zwłaszcza tej ostatniej). Wystarczyło, że chłopak w obecności świadków dał dziewczynie pierścionek i wypowiedział formułkę „Oto jesteś mi poświęcona tym pierścieniem według Prawa Mojżesza i Izraela”. Następnie, jak donoszą izraelskie media, małżeństwo zostało skonsumowane.

Jednak kiedy rodzice młodego męża dowiedzieli się o ślubie, zażądali od syna, by natychmiast się rozwiódł. Młoda małżonka nie zgodziła się na rozwód.

Miała ustąpić, dopiero gdy rodzina chłopaka zaoferowała jej 10 tys. szekli (ponad 8,5 tys. zł).

Jerozolimski Sąd Rabinacki przyspieszył proces rozwodowy pary i wydał przy okazji orzeczenie, że „ta historia powinna być przestrogą dla młodych ludzi, którzy jeszcze nie rozumieją, jak odpowiedzialną sprawą jest małżeństwo”. Prawo izraelskie nie przewiduje małżeństw cywilnych. W tym kraju zawiera się śluby tylko według obrządku religii małżonków.

Reklamy

Brak odpowiedzi to “14-letnia rozwódka rodem z Izraela”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: