Mała dziewczynka w wielkim świecie
Mój prywatny osobisty blog

Jak ukarać nastoletniego gwałciciela

Za Dziennikiem:

Jak ukarać nastoletniego gwałciciela

Coraz częściej słyszymy o szkolnych aktach przemocy, dobrowolnie prostytuujących się 15-latkach, 13-letnich ojcach i molestujących się nawzajem dzieciakach. Trzy dni temu czterech chłopców w Sydney zostało skazanych na 3 lata więzienia za zmuszenie swojej 13-letniej koleżanki do świadczenia im upokarzających praktyk seksualnych w parkowej toalecie. Pytanie – skąd te patologie się biorą?

Tyle mówi się o wykorzystywaniu dzieci przez dorosłych, ale jeszcze gorzej, kiedy przemocy na sobie dopuszczają się nieletni.

Nietrudno zapomnieć tragiczny przypadek 14-letniej dziewczynki z Gdańska, która powiesiła się po upokorzeniu jej przez szkolnych kolegów. Niby niewinne żarty (jeśli za niewinne można uznać rozebranie kogoś siłą, dotykanie i symulowanie aktu seksualnego) z udziałem telefonu komórkowego doprowadziły ją do samobójstwa.

W Australii żarty wcale nie były niewinne. Czterech chłopców zmuszało 13-letnią dziewczynkę do seksu oralnego w toalecie, nagrało film z ukrycia, a potem zamieściło to w internecie bez jej wiedzy. Na filmie widać, że niektórzy z nich wciąż mają na sobie szkolne mundurki.

Dla takich dzieci nie ma litości?

Chłopcy, choć wciąż nieletni, zostali potraktowani bez wyrozumiałości. Sąd skazał ich na 3 lata więzienia za molestowanie seksualne, nękanie i naruszenie prywatności.

Według zeznań, dziewczynka poznała najpierw piątego chłopca (który będzie sądzony osobno) w centrum handlowym w Bankstown, w lipcu 2007 roku. Trzy dni później dziewczyna ponownie spotkała się z chłopcem, który był już w towarzystwie dwóch kolegów.

Nastolatka udała się z nimi do toalety w parku Yagoona, gdzie została zmuszona do seksu oralnego z jednym z nich i odbycia stosunku seksualnego z drugim. Potem chłopcy zabrali ją do innej toalety w okolicy, gdzie znowu zmuszono ją do seksu oralnego z innym, trzecim chłopcem. Podobno powiedział jej wtedy: „Uśmiechaj się, jakby ci się to podobało”.

Następnie chłopcy zabrali ją jeszcze do przebieralni w pobliskim centrum handlowym, gdzie kazali jej rozebrać się do bielizny. To wtedy zaczęli ją nagrywać. Po raz kolejny odbył się seks oralny z jednym z napastników, podczas gdy reszta dotykała ją po całym ciele oraz w miejscach intymnych, powodując uszkodzenia, a nawet krwawiące rany…

„Wyglądała jak zdzira”

To nie koniec koszmaru dziewczyny, bo oprawcy zabrali ją potem na dach centrum handlowego i zmusili ponownie do oralnego seksu na kolejnym 16-latku. Mimo wyraźnych protestów nastolatki, chłopcy nie mieli zamiaru przestać. Dziewczyna powiedziała potem policji, że była sparaliżowana strachem. Czuła, że jeśli nie zgodzi się na ich żądania, nigdy nie pozwolą jej odejść. Poza tym chłopcy mieli przewagę liczebną i siłową.

Jeszcze tej samej nocy film z tego zdarzenia został umieszczony w internecie. Dziewczynkę poinformował o tym inny kolega, który widział go w sieci. Powiedział jej, że „wyglądała jak zdzira”.
Wina chłopców była niepodważalna. Sędzia zastosował wobec nich maksymalną karę dla młodocianych przestępców, 3 lata w poprawczaku. Chłopcy mają teraz 17 i 18 lat.

Powstaje pytanie, skąd takie bestialstwo w nastoletnich, pochodzących z dobrych domów, chłopcach?! To także sygnał dla rodziców, którzy powinni wiedzieć, co robią ich dzieci, kiedy po porostu idą „powłóczyć się po centrum handlowym”. Główną przyczyną takich zachowań jest bowiem, oprócz głupoty, frustracja i niestety… nuda.

Reklamy

Brak odpowiedzi to “Jak ukarać nastoletniego gwałciciela”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: