Mała dziewczynka w wielkim świecie
Mój prywatny osobisty blog

Leczył pedofilów swoją… asystentką

Artykuł z Dziennika:

Leczył pedofilów swoją… asystentką

Ryszard J., wrocławski seksuolog, realizował kontrowersyjny program „leczenia” pedofilów w więzieniach – podstawowym „lekarstwem” była jego asystentka. Spełniała ona dla zboczeńców rolę tzw. partnerki zastępczej.

Przed Sądem Rejonowym we Włocławku zakończyła się jedna z najbardziej bulwersujących spraw, z jakimi w ostatnim czasie miał do czynienia miejscowy wymiar sprawiedliwości. na wyrok sądu trzeba było czekać od 2005 roku. Wtedy właśnie media ujawniły, że w Zakładzie Karnym we Włocławku seksuolog Ryszard J. realizował swój autorski program „leczenia” pedofilii.

W eksperymencie brało udział 32 więźniów odbywających kary pozbawienia wolności za przestępstwa seksualne. Asystentka lekarza pełniła rolę „partnerki zastępczej”. Zeznania kobiety, nie kryjącej, że wcześniej była pacjentką i kochanką lekarza, przyczyniły się do ujawnienia skandalu. Asystentka, która poddała się badaniu na „wykrywaczu kłamstw”, opowiadała o dotykaniu i pobudzaniu „pacjentów”, mierzeniu ich genitaliów, wyświetlaniu im filmów pornograficznych.

Kiedy szczegóły szokującej terapii wyszły na jaw, kierownictwo Zakładu Karnego we Włocławku natychmiast przerwało stosowanie programu. Zarzuty potwierdziła kontrola, zarządzona przez naczelnego lekarza więziennictwa oraz ocena realizacji programu, której dokonał krajowy konsultant w dziedzinie seksuologii prof. Zbigniew Lew Starowicz.

Wkrótce potem sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa we Włocławku. Lekarz został zawieszony. Ostatecznie Ryszard J. został oskarżony m.in. o to, że wykorzystując zależność służbową doprowadził swoją asystentkę do obcowania płciowego.

Lekarz został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Sąd orzekł również czteroletni zakaz wykonywania zawodu. Sprawą lekarza zajmowała się także Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Lekarska. Jak poinformował wczoraj dr Stanisław Izdebski, przewodniczący Okręgowego Sądu Lekarskiego w Toruniu, już w lipcu 2007 roku dr Ryszard J. został ukarany naganą.

Reklamy

Brak odpowiedzi to “Leczył pedofilów swoją… asystentką”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: