Mała dziewczynka w wielkim świecie
Mój prywatny osobisty blog

Wakacje bez wpadki

Art z GW:

Wakacje bez wpadki
Stowarzyszenie edukatorów seksualnych „Ponton” już po raz czwarty uruchamia wakacyjny telefon zaufania dla nastolatków. Dla młodych ludzi to często jedyne źródło wiedzy np. o skutecznych metody zapobiegania ciąży
Wakacje to dla nastolatków najlepszy moment na rozpoczęcie współżycia seksualnego. Z danych CBOS wynika jednak, że aż 27 proc. młodych ludzi decyduje się na seks z przypadkowym partnerem, a co trzecia osoba nie stosuje żadnych środków antykoncepcyjnych. Dlatego stowarzyszenie edukatorów seksualnych „Ponton” na początku lata już po raz czwarty uruchomi Wakacyjne Pogotowie Pontonowe, czyli specjalny telefon zaufania dla nastolatków. By zapytać o antykoncepcję, bezpieczny seks czy relacje z rówieśnikami, wystarczy zadzwonić lub wysłać SMS do dyżurujących edukatorów. Czy taki numer jest potrzebny? W ubiegłym roku telefonów i wiadomości było tak dużo, a ich treść okazała się tak alarmująca, że przedstawiciele „Pontonu” napisali dla Ministerstwa Edukacji Narodowej raport obrazujący stan niewiedzy o seksie wśród polskich nastolatków. Tylko w czasie ostatnich wakacji do stowarzyszenia zgłosiło się aż 15 nastolatek, które przypadkowo zaszły w ciążę, 5 z nich nie miało 15 lat.
– Można założyć, że w całej Polsce takich przypadków może być kilkanaście tysięcy – ocenia Aleksandra Józefowska z Pontonu, którego przedstawiciele już w środę spotkają się z urzędnikami MEN-u. Edukatorzy mają nadzieje, że uda im się przekonać odpowiedzialne za to osoby, o konieczności zmian w szkołach. – Bo dziś edukacja seksualna właściwie tam nie istnieje – dodaje Józefowska.

Reklamy

Brak odpowiedzi to “Wakacje bez wpadki”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: