Mała dziewczynka w wielkim świecie
Mój prywatny osobisty blog

Kochasz go, ale on woli mężczyzn…

Tekst z Dziennika:

Kochasz go, ale on woli mężczyzn…
Przystojny, kokieteryjny i uroczy, tak miło się z nim rozmawia… Świetnie się ubiera, zna na kuchni i potrafi docenić cię jako kobietę. Ma tylko jedną wadę. Niestety, jest gejem. „Miłość jest ślepa” – głosi znane przysłowie. I rzeczywiście: często uczucie czy namiętność za nic ma dzielące ich kontynenty, różnicę wieku, czasem płeć a nawet… preferencje seksualne.
Co znaczy, gdy kobieta wybiera geja? Co można z tym fantem zrobić? Na wiele tych i innych pytań, dotyczących trudnej relacji odpowiada psycholog.
GEJA NIE „NAWRÓCISZ”
Choć zakochana kobieta dla uczucia byłaby w stanie zrobić wszystko, niech zapomni o jakichkolwiek szansach na nawrócenie obiektu miłości na „dobrą drogę” i rozkochanie go w sobie. Jak przypomina psycholog i seksuolog Anna Zawadzka z Internetowej Poradni Psychologicznej Psychorada.pl, orientacji seksualnej nie da się zmienić. „Homoseksualizm jest orientacją seksualną nie wynikającą ze świadomego wyboru preferencji płci, ale uwarunkowaną wieloma czynnikami genetycznymi, hormonalnymi, środowiskowymi, fizjologicznymi. (…) Żadna orientacja seksualna nie jest zaburzeniem, nie podlega leczeniu, ani zmianie, stanowi integralną część ludzkiej psychiki. Dlatego też, nie można zrobić nic, by skłonić drugą osobę do zmiany preferencji seksualnych” – przekonuje specjalistka na łamach serwisu Polki.pl.

MAGIA ZAKAZANEGO OWOCU

Wiadomo, zakazany owoc nas pociąga. Ale to jeszcze nie znaczy, że każdy mężczyzna zakochuje się w lesbijce, a kobieta – w geju. Gdy już dojdzie do takiej sytuacji, powinna być ona tematem głębszych przemyśleń. Dlaczego zakochałem/zakochałam się w kimś nieosiągalnym? Czy jest w tym jakiś głębszy sens, nieświadome działanie?
„Mechanizm wyboru naszych potencjalnych partnerów jest bardzo złożony a jeśli w konsekwencji prowadzi do wyboru obiektu niedostępnego należy zastanowić się nad przyczyną tego zjawiska. Bardzo często bowiem zdarza się, że wybieramy nieosiągalne osoby na przykład z lęku przed nawiązaniem rzeczywistych relacji lub obdarzenia kogoś uczuciem innym niż platoniczne” – tłumaczy Anna Zawadzka.

Takich nieosiągalnych, zakazanych owoców może być wiele: ukochany, który mieszka w innym mieście, kraju lub na kontynencie, wybranek czy wybranka pozostająca w związku małżeńskim, nosząca habit, czy choćby – osoba uzależniona. Z takimi ludźmi stworzenie prawdziwej bliskości i intymności zakrawa na niemożliwość. I nasz nieświadomy cel – nie dopuścić do bliskości, której tak się boimy – zostaje osiągnięty…

Reklamy

Brak odpowiedzi to “Kochasz go, ale on woli mężczyzn…”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: