Mała dziewczynka w wielkim świecie
Mój prywatny osobisty blog

Pięć najlepszych plaż dla nudystów

Art z Dziennika:

Oto pięć najlepszych plaż dla nudystów
„Chałupy welcome to” śpiewał ponad 20 lat temu o najpopularniejszej polskiej plaży dla naturystów Zbigniew Wodecki. Wówczas nadzy plażowicze wzbudzali wielką sensację, a i często oburzenie wśród „tekstylnych”. Zobacz, gdzie dziś nad polskim morzem nudyści mogą swobodnie odpocząć.
Jak się okazuje, znalezienie plaży dla nudystów wcale nie jest takie łatwe. Jeśli wybieramy się na jedną z nich, warto zaciągnąć języka u mieszkańców danej miejscowości lub poszukać w Internecie informacji, gdzie znajdziemy wskazówki jak na nie trafić. Zdecydowana większość plaż ma nieformalny charakter i jest położona spory kawałek od głównej. Dlatego też, wybierając się na plażę dla nudystów nad Bałtykiem, musimy w zdecydowanej większości wypadków być zmotoryzowani lub gotowi do kilkukilometrowej pieszej wędrówki.
Najpopularniejszą i najstarszą plażą dla nudystów są oczywiście znane z przeboju Wodeckiego Chałupy. Plaża powstała w 1960 r. Początkowo można było się opalać nago po obu stronach kaszubskiej osady. Dziś nudyści skupiają się tylko po jej wschodniej stronie. Plaża rozciąga się na długości 3-4 km i leży mniej więcej w połowie drogi z Chałup do Kuźnicy.
Rajem dla golasków jest także Chłapowo niedaleko przylądka Rozewie. Ta ciągnąca się na długości 1-2 km plaża leży na wysokim klifie, co stanowi świetne zabezpieczenie przed podglądaczami. Co ciekawe, specjalną plażę wydzieloną dla nudystów postanowili stworzyć w 2001 r. sami mieszkańcy Chłapowa.
Coś dla amatorów opalania się nago ma także Mielno. Na tak zwanej plaży za kanałem w Unieściu pod Mielnem spotkamy wielu naturystów. Plaża dla nudystów leży około 3 km od plaży dla tekstylnych, za kanałem, który łączy Bałtyk z jeziorem Jamno.
Nudyści mogą także spokojnie plażować w dużych nadmorskich miastach. Na przykład w Gdańsku na plaży w Górkach Zachodnich spotkamy wielu trójmiejskich nudystów. W wakacje, w ciągu tygodnia bywa tam około 300 osób dziennie, w weekend – nawet 5 razy więcej. Mile widziani są tu także turyści z całego kraju jak i z zarganicy.
Inną zakątkiem, który ma potencjał, by cieszyć się popularnością wśród nudystów, są położone 12 km od Krynicy Morskiej Piaski. Ta ostatnia miejscowość na Mierzei Wiślanej leży tuż pod granicą z Rosją. Jednak ze względu na dosyć ubogą bazę turystyczną oraz częste spacery tradycyjnych plażowiczów, naturyści są tam coraz rzadziej spotykani. A może warto zainwestować w ten segment rynku?

Reklamy

Brak odpowiedzi to “Pięć najlepszych plaż dla nudystów”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: