Mała dziewczynka w wielkim świecie
Mój prywatny osobisty blog

Płacimy za ulgi dla innych

Prokuratorzy, sędziowie, posłowie, strażnicy miejscy- oni mają bezpłatną komunikację w KZK GOP. Codziennie 100 tysięcy osób jeździ za darmo w naszej aglomeracji. Skoro tak duża grupa ma przywileje, komunikacja miejska powinna być bezpłatna. Urzędnicy twierdzą, że to niemożliwe, bo ktoś musi zapłacić za tych, którzy nie płacą.

To się w głowie nie mieści! Codziennie co najmniej 100 tysięcy osób za darmo jeździ komunikacją miejską na trasach obsługiwanych przez KZK GOP. Dlaczego więc komunikacja miejska nie może być darmowa? Według wyliczeń związku, codziennie prawo do darmowych przejazdów ma aż 66 tys. osób. To tak, jakby za darmo jeździli mieszkańcy niewielkiego miasta!

Kto jest w tej ogromnej rzeszy uprzywilejowanych? Policjanci, strażnicy miejscy, prokuratorzy, żandarmeria wojskowa, posłowie, senatorowie. Choć większość z nich stać na to, by kupić sobie bilet autobusowy czy tramwajowy, to otrzymali oni możliwość jazdy za darmo. Niektóre z nich mają ten przywilej wynikający z ustawy, inni- ze statutu KZK GOP. Jeszcze dwa lata temu za darmo jeździli też radni miejscy, jednak latem 2011 r. zabrano im tę możliwość. Pozostała część to pasażerowie jadący na gapę, którzy też nie kupują biletów, ale robią to nielegalnie. Kto płaci za wszystkich uprzywilejowanych?

– Wszyscy ci, którzy kupują bilety. Dziennie z darmowych przejazdów korzysta zgodnie z przysługującym im prawem 66 tys. osób. To 8 proc. wszystkich pasażerów przewożonych komunikacją miejską organizowaną przez KZK GOP w aglomeracji śląskiej – mówi Anna Koteras (35 l.) z KZK GOP w Katowicach. Uczciwi pasażerowie są oburzeni tym, że pokrywają koszt biletów posłom czy mundurowym. – Tak nie powinno być. Bilety są co kilka miesięcy droższe, a teraz okazuje się, że płacimy za tych, którzy mają jakieś przywileje, nie wiadomo z jakiego powodu. Chcemy też jeździć za darmo – mówi Sebastian Szczechowicz (29l.).

(http://www.fakt.pl/Placimy-za-ulgi-dla-innych,artykuly,206514,1.html)

Reklamy

Brak odpowiedzi to “Płacimy za ulgi dla innych”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: